Ford var Europas mest solgte nyttekjøretøymerke i Europa i 1. kvartal og den utvidede Transit-serien hadde sin høyeste markedsandel på 20 år. I årets tre første måneder solgte Ford 70.646 nyttekjøretøy i sine 20 europeiske markeder* – en økning på 42,4% sammenlignet med 1. kvartal 2014. Markedsandelen steg med 2,8 prosentpoeng til 13,3% og mars separat hadde en markedsandel på hele 14,3%.
I disse dager starter salget av en helt ny generasjon Ford Ranger i Norge, der egenskapene både som nyttekjøretøy og familiebil er forsterket. Dette kommer blant annet til uttrykk gjennom økt komfort, et økt antall elektroniske sjåførassistanseteknologier, og også i en markert styrking av konstruksjonsmessig funksjonalitet.
Nye Ford Ranger er tildelt prisen "Årets internasjonale pickup 2013”. Samtlige medlemmer av juryen hadde nye Ranger som sitt førstevalg, der de la vekt på ytelser på og utenfor allfarvei, sterk motorserie, nyttelast, tilhengervektkapasitet og sikkerhet. Ranger vant prisen etter omfattende testing på Millbrook Proving Ground i England, der den oppnådde 47 poeng.
Ford økte sitt nyttekjøretøysalg i Europa i 2013 blant annet som følge av et stort antall nye produkter, og oppnådde den høyeste markedandelen merket har hatt siden 2007. Ford solgte i 2013 186.200 nyttekjøretøy i Europa, 11.000 flere enn året før. Selskapets markedandel økte dermed fra 8,5% til 9,2%, som er den høyeste veksten i markedsandel noen europeisk bilprodusent hadde i fjor.