Med 236 000 kroner som startpris for sin nye EcoSport kaster Ford seg for alvor inn i konkurransen om kundene i den sterkt voksende klassen for de minste SUV-modellene. For denne summen får man en EcoSport Trend med den prisbelønte 1.0-liters EcoBoost-motoren med 125 HK og en omfattende utstyrsliste.
Ford avduket i dag nye Ford Edge, en høyteknologisk og premium SUV som vil komme i salg i Europa mot slutten av 2015. Edge er konstruert som en helt ny bil for å fremstå dynamisk og innfri høye forventninger til kvalitet både fra Europa og resten av verden.
Ford Motor Company lanserte søndag en ny dramatisk kortfilm om den nye SUVen, Ford Edge. Med i filmen er den berømte danske skuespilleren Mads Mikkelsen. Den prisvinnende filmstjernen er også aktuell med «Rogue One: A Star Wars Story» og den nye filmen «Doctor Strange.»
Ford åpner nå for kontraktstegning på Nye Ford Edge – en firehjulsdreven modell som plasserer seg i segmentet større SUV-er. Med en startpris på 600 000 kroner lanserer Ford et meget konkurransedyktig alternativ i dette segmentet. De første bilene er forventet til Norge i mai/juni, med kundeleveranser fra sensommeren.