Gå videre til innhold

Nyhetsarkiv

  • Nå starter masseproduksjon av nye helelektriske Ford Explorer i ny toppmoderne elbilbilfabrikk i Tyskland

    Nå starter masseproduksjon av nye helelektriske Ford Explorer i ny toppmoderne elbilbilfabrikk i Tyskland

    I dag startet Ford masseproduksjonen på deres første dedikerte elbilfabrikk i Europa. Det skjer etter at en investering på drøye 21 milliarder kroner har forvandlet et historisk produksjonsanlegg til en toppmoderne bilfabrikk for fremtiden.
    Den nye helelektriske 5-seters SUV-en Ford Explorer er den første bilen som ruller av samlebåndet på Ford Cologne Electric Vehicle Center – og markerer ett

  • Salgssjef for nyttekjøretøy i Ford Motor Norge, Espen Markussen og nye Tourneo Custom Active

    Ford med to nye store helelektriske flerbruksbiler: Åpnet for bestilling av E-Tourneo Custom og E-Transit Custom kombi

    Med den nye premium 8-seters helelektriske E-Tourneo Custom og den helelektriske 9-seteren E-Transit Custom kombi, kan Ford nå tilby to helt unike store flerbruksbiler – perfekt for familier med stort plassbehov eller næringsdrivende innenfor persontransport.
    I disse dager blir modellene fra Ford Pro, som også begge kan fås som ladbare hybrider, presentert i Tyskland for prøvekjøring for inter

  • Kverneland Bil med storsatsing på Ford i Bergen: Åpner nytt toppmoderne anlegg på Kokstad

    Kverneland Bil med storsatsing på Ford i Bergen: Åpner nytt toppmoderne anlegg på Kokstad

    Med dagens åpning av helt nybygde lokaler på 2500 m2 utelukkende for salg og service av Fords personbiler og nyttekjøretøy på Kokstad i Bergen, forsterker Kverneland Bil sin satsing på merket. Et oppgradert Transit Senter skal også sørge for at Fords nyttekjøretøykunder i regionen får enda bedre og raskere oppfølging og service.
    – Ford kommer med en rekke viktige nyheter i 2024, som er som skap

  • Mustang GTD med europeisk debut i juni: Den råeste og mest avanserte Mustang noensinne

    Mustang GTD med europeisk debut i juni: Den råeste og mest avanserte Mustang noensinne

    Nå er snart den mest avanserte og råeste Mustangen noensinne klar for Europa. Nye Mustang GTD vil bli vist frem for første gang i Europa i juni i forbindelse med 24-timers løpet i Le Mans. Den vil så testes på europeiske veier – før den skal prøve seg med offisiell tidtaking på den berømte Nürburgring Nordschleife i 4. kvartal 2024.
    – Vi har gjennomført en rekke tester av Mustang GTD i Nord-Ame

  • Salgssuksessen E-Transit lanseres med enda lengre rekkevidde og raskere lading

    Salgssuksessen E-Transit lanseres med enda lengre rekkevidde og raskere lading

    I dag lanserte Ford Pro nyheten E-Transit med Extended Range-batteri.
    Bare i fjor ble det solgt mer enn fem ganger flere E-Transit enn den neste konkurrenten på listen for Fords 20 viktigste europeiske markeder*. I Norge hadde den alene en markedsandel i 2023 på hele 75% i 2-tonns segmentet blant de helelelektriske nyttekjøretøyene. E-Transit med Standard Range-batteri har vært en bestselger he

  • Feiret 60-års jubileum med Norges største Mustang-utstilling: En bil med en helt unik posisjon

    Feiret 60-års jubileum med Norges største Mustang-utstilling: En bil med en helt unik posisjon

    Med tidens største norske samling av flotte norske Mustang-modeller, markerte fans og et stort publikum 60-års jubileet til historiens mest solgte sportsbil denne helgen.
    Over 400 Mustang-modeller fra de siste seks tiårene ble vist frem til flere tusen besøkende, da det ble invitert til bursdagsfest for bilmodellen på Bilfabrikken på Lierstranda, rett utenfor Drammen lørdag.
    – Dette viser

  • Feires over hele verden: Ikonet Ford Mustang feirer 60-års jubileum

    Feires over hele verden: Ikonet Ford Mustang feirer 60-års jubileum

    I dag feirer fans over hele verden 60-års jubileet til verdens mest solgte sportsbil de siste ti årene – ikonet Ford Mustang. Ford markerer jubileet med å lansere flere Mustang-nyheter, inklusive dato for når nye Mustang Mach-E Rally kan bestilles i Norge.
    Ford Mustang ble introdusert for salg på New York World’s Fair 17. april 1964. Bare det første året ble det satt ny salgsrekord i bilindust

  • Den nye 5-seters helelektriske pickupen, F-150 Lightning, og administrerende direktør i Ford Motor Norge, Per Gunnar Berg.

    Lavere kostnader gir kraftig prisreduksjon på Fords nye 5-seters helelektriske pickup F-150 Lightning

    Som følge av en betydelig reduksjon i produksjons- og ombyggingskostnadene, setter Ford Motor Norge ned veiledende pris på F-150 Lightning med hele 126 000 kroner.
    – Et svært viktig element for å tilby våre kunder sikre og forskriftsmessige biler er ombyggingen av F-150 Lightning til europeiske spesifikasjoner. Denne ombyggingen gjøres i Tyskland for alle F-150 Lightning solgt gjennom Ford Mot

  • Ford og Allego lanserer 400 kW lynlading hos Ford-forhandlere over hele Europa

    Ford og Allego lanserer 400 kW lynlading hos Ford-forhandlere over hele Europa

    Ford og det europeiske hurtig- og lynladernettverket Allego har inngått et strategisk partnerskap. Målet er å tilby lading på opptil 400 kW hos hundrevis av Ford-forhandlere over hele Europa, inkludert flere i Norge.
    Det nye samarbeidet bidrar til å utvide ladeløsningene for Fords elbilkunder, inkludert nye helelektriske Explorer. Selskapet vil fornye hele sin portefølje av person- og varebile

  • Lexie Alford og nye Ford Explorer satte ny rekord og ble først jorda rundt* i en elbil.

    Åpner for bestilling av nye helelektriske Ford Explorer: Har allerede satt rekorder

    Med helelektrisk rekkevidde på opptil 602 km, svært raskt hurtiglading, og fullpakket med utstyr som standard – alt til særdeles gode priser – åpner i dag Ford for bestilling av sin helt nye helelektriske 5-seters SUV, Ford Explorer.
    Det skjer samme dag som eventyreren Lexie Alford, bak rattet i helelektriske Ford Explorer, satte ny rekord og ble den første personen som kjørte jorda rundt* i en

  • Nye Transit Custom MS-RT og Ranger MS-RT: Motorsportsinspirert produktivitet i premium-klassen

    Nye Transit Custom MS-RT og Ranger MS-RT: Motorsportsinspirert produktivitet i premium-klassen

    Ford Pro lanserte i dag de to nye motorsportsinspirerte, premium nyttekjøretøyvariantene Transit Custom MS-RT og Ford Ranger MS-RT.
    De to nye og eksklusive modellene er designet og utviklet i et tett samarbeid med Fords globale MS-RT-team – som er en divisjon av Fords rallypartner M-Sport. Begge leverer en unik kombinasjon av et råtøft motorsportinspirert design, enda bedre kjøreopplevelser og

  • Storfornøyd: Her får Dag Ødegaard og kona Angela Taliaferro overrakt sin F-150 Lightning fra administrerende direktør i Ford Motor Norge, Per Gunnar Berg (til venstre) og administrerende direktør i RøhneSelmer, Kjetil Hagestande (til høyre.)

    Her leverer Ford sin første F-150 Lightning i Norge

    I dag fikk den første kunden i Norge overlevert sin nye helelektriske 5-seters F-150 Lightning fra Ford. Dette er drømmebilen for alle som elsker pickup, USA og vil ha med hele familien på tur, sier en storfornøyd Dag Ødegaard fra Lier.
    I løpet av de neste månedene vil nordmenn over hele landet få overlevert den svært ettertraktede ikoniske pickupen.
    – Endelig slipper vi å kjøre to biler for

Vis mer