Ford er det nest mest solgte bilmerket i Europa!
Ford gjenerobret i mars plassen som det nest mest solgte bilmerket i Europa. Spesielt salget av SUV og nyttekjøretøy har bidratt til dette.
Ford gjenerobret i mars plassen som det nest mest solgte bilmerket i Europa. Spesielt salget av SUV og nyttekjøretøy har bidratt til dette.
Med FordPass Connect får bileiere tilgang til en rekke praktiske funksjoner som ytterligere skal styrke Fords posisjon som Europas største nyttekjøretøymerke.
Også en spesialutgave av Ford Ranger og en helt ny teknologi for en mer effektiv leveringstjeneste ble akkurat vist frem på nyttekjøretøymessen i Birmingham i England.
Nye Transit Connect blir det første nyttekjøretøyet i Norge som får
Stor etterspørsel etter nye Ford Mustang har bidratt til at det amerikanske sportsbilikonet for tredje året på rad er verdens mest solgte sportsbil.
En av Norges aller mest populære mellomstore familiebil gjennom tidene kommer i ny drakt. Her er prisene på nye Ford Focus som kan by på mye mer plass enn dagens versjon og som er proppfull av avansert teknologi.
Verdensnyheten, som hadde premiere tirsdag i forrige uke, vil bli den mest teknologisk avanserte modellen i segmentet.
- Vi er overveldet over den flotte mottakelsen nye Ford Focu
20 år etter at første generasjon Ford Focus forandret hele kompaktbilklassen, lanserer Ford i dag en helt ny Focus. Den er helt nyutviklet for nok en gang å sette standarden i klassen.
Her er teknologiene som gjør nye Ford Fiesta ST til den mest kjøreglade, responsive og underholdende Fiesta ST noensinne - og de norske prisene er klare!
For 342 000 kroner får du en meget godt utstyrt 3-dørs Fiesta ST. Med 5 dører koster den 5000 kroner mer.
- Vi vet at kunder som kjøper ST-modeller har høye forventninger. Derfor har vi overført mye av kunnskapen fra utviklingen av Performa
Denne Ford-reklamen for den nye SUVen EcoSport er nå offisielt blitt kåret til verdens største reklameplakat av GUINNESS WORLD RECORDS. Plakaten er faktisk like stor som 20 tennisbaner.
Nå kan jakten etter ledige parkeringsplass snart være en saga blott. I den engelske byen Milton Keynes testes det ut en ny teknologi som kan fjerne stress og spare tid.
I stedet for å la vannet som legger seg på frontruta gå til spille, har to tyske barn kommet opp med en oppfinnelse som tar vare på vannet i bilens spylevæsketank. Dette er en idé som ifølge beregninger kan spare milliarder av liter med vann hvert eneste år.
I tett samarbeid med Ford Motor Norge AS er det inngått avtale mellom Auto 8-8 Bil AS og Autoforum AS, om at Auto 8-8 kjøper samtlige aksjer i Autoforum AS. Oppkjøpet innbefatter også eiendommene i Førde og Florø.
Nye Ford Mustang er raskere, mer aerodynamisk og spekket med det nyeste av avanserte teknologier. Sportsbilen gir også eieren langt flere muligheter til å sette sitt helt personlige preg på ikonet.
Den nye spesialmodellen, Ford Mustang Bullitt, fikk i dag sin Europa-premiere på den internasjonale bilutstillingen i Geneve. Allerede i juni skal den ikoniske sportsbilen settes i produksjon for det europeiske markedet.